PYTANIA I ODPOWIEDZI

Wszystko co wato wiedzieć w jednym miejscu

Dlaczego moje ciało potrzebuje kolagenu?

Kolagen znajduje się głównie w tkance łącznej organizmu, a dzięki swojej włóknistej budowie jest integralnym elementem podporowym dla mięśni, kości i więzadeł. Jest również niezwykle ważny dla zdrowia stawów.

Kolagen wzmacnia paznokcie, włosy i ujędrnia skórę. Wraz z wiekiem nasza zdolność do produkcji kolagenu znacznie spada, dlatego suplementacja wysoce biodostępnym hydrolizowanym kolagenem takim, jakie zawierają nasze produkty, jest niezbędna dla całego organizmu.

Zdrowie stawów

Badania wykazały, że kolagen może pomóc zmniejszyć ból stawów, obrzęk i sztywność (Bruyère et al., 2012) i może być szczególnie korzystny dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (Barnett et al., 1998). Badania wykazały, że kolagen ma pozytywny wpływ na stawy poprzez poprawę gęstości chrząstki w stawach (McAlindon i wsp., 2011).

Elastyczność i mobilność

Dodanie kolagenu do diety może poprawić elastyczność i mobilność (Moskowitz i in., 2000; Carpenter i in., 2005), co jest szczególnie ważne dla utrzymania aktywnego i zdrowego stylu życia. Zwiększona elastyczność naczyń krwionośnych może pomóc zmniejszyć ryzyko stwardnienia tętnic i związanej z tym choroby serca (McEniery i wsp., 2007).

Włosy

Kolagen jest ważnym składnikiem zdrowego i silnego wzrostu włosów. Suplementacja kolagenem przez 62 dni spowodowała wzrost grubości i siły włosów, a po zaprzestaniu suplementacji grubość włosów powróciła do pierwotnego poziomu (Scala i wsp., 1976).

Paznokcie

Podobnie jak włosy, kolagen jest integralną częścią mocnych zdrowych paznokci. Badania wykazały, że aż 86% osób przyjmujących 7 g kolagenu dziennie, zauważyło poprawę jakości swoich paznokci. Po zaprzestaniu przyjmowania kolagenu wady paznokci powróciły (Rosenberg i wsp., 1957).

Gojenie się ran

Po zabiegu fototermolizy frakcyjnej połowa pacjentów otrzymywała codziennie przez 4 tygodnie 3 g peptydu kolagenowego. Wyniki pokazały, że do trzeciego dnia osoby, które przyjmowały kolagen, miały znacznie lepsze nawilżenie skóry. Ponadto, u tych pacjentów w ciągu 14 dni elastyczność skóry uległa znacznej poprawie w porównaniu z grupą kontrolną (Choi i wsp., 2014).

Utrata masy ciała

Powszechnie wiadomo, że hydrolizowany kolagen bardzo skutecznie hamuje apetyt, a zatem suplementacja może pomóc w utracie wagi (Martin, 2001).

Czy to prawda, że ​​nasz organizm z wiekiem traci kolagen?

Kolagen jest białkiem najobficiej występującym w organizmie i jest kluczowym składnikiem wszystkich tkanek łącznych. Niestety współczesna dieta zawiera minimalną ilość kolagenu. Naturalna produkcja kolagenu w organizmie spada nawet o 1% rocznie już po 20 roku życia, a z czasem nasze zapotrzebowanie na niego wzrasta. W wieku 40 lat produkcja kolagenu spada nawet o 20%. Nasz produkty z kolagenem przeznaczone są dla każdego, kto chce zachować lub poprawić zdrowie i urodę swojej skóry, włosów i paznokci, a także każdego, kto ma problemy ze skórą i trądzikiem w młodym wieku. Kolagen rozwiązuje problem deficytu kolagenu i pozwala zachować witalność skóry, włosów, paznokci i stawów.

Dlaczego kombinacja składników w naszych produktach jest taka dobra?

Każdy użyty przez nas składnik ma podstawy naukowe. Zanim zdecydowaliśmy się połączyć wszystkie składniki, intensywnie pracowaliśmy nad badaniem prac naukowych i testów dla każdego poszczególnego składnika. W rezultacie po roku badań i rozwoju doprowadziło nas to do opracowania tej wyjątkowej i innowacyjnej formuły, która ma niezwykle silny wpływ na zdrowie skóry, włosów, paznokci, ale także całego ciała. Dowiedz się więcej o składnikach, których użyliśmy poniżej:

Kolagen rybi

Kolagen wpływa na elastyczność i nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem kolagen jest tracony ze skóry, skóra staje się sucha i szybciej pojawiają się zmarszczki, a spożycie kolagenu stymuluje powstawanie naturalnego kolagenu w skórze oraz dodatkowe tworzenie elastyny ​​i fibryliny, których struktury sprawiają, że skóra staje się pełniejsza, bardziej elastyczne, bardziej nawilżone i redukujące stopień powstawania zmarszczek.

MSM

MSM pełni również funkcję donora siarki, dzięki czemu „zachowuje” naturalną keratynę, czyli białko strukturalne skóry, włosów i paznokci. Stymuluje syntezę glutationu, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, co zmniejsza stres oksydacyjny w organizmie sprzyja powstawaniu zmarszczek. MSM w połączeniu z witaminą C stymuluje produkcję kolagenu.

Kwas hialuronowy

Działa synergistycznie z kolagenem. Kwas hialuronowy sprzyja zatrzymywaniu wody w skórze, co dodatkowo wpływa na efekt pełniejszej, bardziej nawilżonej skóry oraz zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek.

Witaminy z grupy B

Udowodniono, że witaminy z grupy B zmniejszają suchość skóry, a tym samym stopień powstawania zmarszczek. Biotyna jest naturalnym składnikiem włosów, skóry i paznokci, a suplementacja biotyną może zwiększyć ich wytrzymałość.

Witamina C

Stymuluje powstawanie kolagenu, jest potrzebna do syntezy kolagenu z prokolagenu, działa fotoochronnie, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Działa synergistycznie z witaminą E i w połączeniu wykazuje bardzo silne działanie fotoochronne.

Cynk

Jest niezbędny do tworzenia kolagenu i keratyny w skórze, włosach i paznokciach. Działa przeciwzapalnie na blizny, trądzik i inne nierówności na skórze oraz działa fotoochronnie.

Kiedy mogę spodziewać się efektów stosowania Kolagen Boost?

Pierwsze efekty widać już po miesiącu stosowania. Każda osoba ma inne zapotrzebowanie na kolagen w zależności od wieku, nawyków żywieniowych i stylu życia. Niektóre osoby widzą efekt bardzo szybko, podczas gdy inne potrzebują nieco więcej czasu na widoczne rezultaty.

Co to są nutrikosmetyki?

Nutricosmetics to podejście do pielęgnacji skóry, włosów, paznokci i kompleksowego zdrowia od wewnątrz. Aby w pełni zrozumieć nutrikosmetyki, musisz całkowicie zmienić swoje podejście do piękna. Zamiast nakładania kremu lub maski w celu tymczasowego usunięcia defektów, nutrikosmetyki mają na celu „leczenie” od wewnątrz z widocznymi efektami z zewnątrz. Produkty nutrikosmetyczne mają pozytywny wpływ na urodę od środka dzięki zawartości składników odżywczych, mikroelementów i innych składników aktywnych.

Jaki jest termin zdatności do spożycia?

Data ważności jest wyraźnie nadrukowana na spodzie każdego pudełka produktu. Produkt najlepiej zużyć w ciągu dwóch lat od daty produkcji.

Który kolagen jest lepszy - płynny czy sproszkowany?

Płynna forma kolagenu ma najwyższy współczynnik wchłaniania, ponieważ jest już przygotowana do przetwarzania w twoim ciele. Kiedy przyjmujesz suplementy w postaci proszku, kapsułek lub tabletek, Twój organizm musi ciężej pracować, aby je strawić i wydobyć z nich składniki odżywcze, co spowalnia wchłanianie. Dlatego nasze produkty zwawierające kolagen są w formie płynnej.

Czy produkt jest wysokiej jakości?

Gwarantujemy wysoką jakość produktu, potwierdzoną tym, że używamy wyłącznie składników premium. Nasze produkty wyróżniają się innowacyjnymi recepturami i unikalnymi połączeniami składników oraz wyznaczają światowe standardy w dziedzinie żywienia. Co najważniejsze używamy tylko sprawdzonego hydrolizowanego kolagenu rybiego Naticol®.

Nasz wykwalifikowany zespół farmaceutów i dietetyków stale rozwija, monitoruje i poprawia jakość produktów w Dziale Badań i Rozwoju naszej firmy. Nasz zespół posiada doskonałą wiedzę analityczną z zakresu żywienia, co gwarantuje jakość naszych produktów.

Czy to prawda, że ​​nasz organizm z wiekiem traci kolagen?

Kolagen jest białkiem najobficiej występującym w naszym organizmie i jest kluczowym składnikiem wszystkich tkanek łącznych. Niestety współczesna dieta zawiera minimalną ilość kolagenu. Naturalna produkcja kolagenu w organizmie spada nawet o 1% rocznie już po 20 roku życia, a więc z czasem nasze zapotrzebowanie na niego wzrasta. W wieku 40 lat produkcja kolagenu spada nawet o 20%. Kolagen Boost przeznaczony jest dla każdego, kto chce zachować lub poprawić zdrowie i urodę swojej skóry, włosów i paznokci, a także każdego, kto ma problemy ze skórą i trądzikiem w młodym wieku. Kolagen Boost rozwiązuje problem deficytu kolagenu i pozwala zachować witalność skóry, włosów, paznokci i stawów.

Co zawiera Kolagen Boost?

50 ml produktu zawiera 10 000 mg hydrolizowanego kolagenu rybiego, 200 mg witaminy C, 100 mg kwasu hialuronowego, 500 mg MSM, 50 μg biotyny, wszystkie witaminy z grupy B, kwas foliowy i cynk.

Dlaczego Kolagen Boost działa lepiej niż inne suplementy diety z kolagenem?

Dzienna porcja Kolagen Boost zawiera aż 10 000 mg kolagenu rybiego typu I i 500 mg MSM, ponadto zawiera całe dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na witaminę C, wszystkie witaminy z grupy B, cynk, kwas foliowy. Sekretem naszego produktu jest idealny dobór i proporcje wszystkich składników, które w połączeniu maksymalizują wchłanianie kolagenu. Kolagen Boost to eliksir zdrowia i piękna zamknięty w butelce o pojemności 500 ml.

Jak smakuje Kolagen Boost?

Jeśli próbowałeś już inne suplementy diety na bazie kolagenu i zrezygnowałeś z powodu nieprzyjemnego smaku lub zmuszasz się do picia kolagenu z zatkanym nosem, dzięki Kolagen Boost możesz o tym zapomnieć. Kolagen Boost ma przyjemny pomarańczowy smak. Zależy nam, aby coś, co pijemy na co dzień, było nie tylko skuteczne, ale też smaczne.

Jaki kolagen jest używany w Kolagen Boost?

Używamy hydrolizowanego kolagenu rybiego typu I marki Naticol®, który okazał się najlepszy dla włosów, skóry, paznokci i stawów. Badanie opublikowane w 2018 roku w Juniper Online Journal of Case Studies wykazało, że niewielka dawka peptydu kolagenu rybiego marki Naticol® typu I może zmniejszyć widoczność zmarszczek, drobnych linii i suchości skóry u dojrzałych kobiet. Wyniki badania pokazują, że już mała dawka Naticolu 2,5 g może widocznie zredukować oznaki starzenia się skóry. Kolagen Boost wykorzystuje dokładnie hydrolizowany kolagen rybi Naticol®, a w zalecanej dziennej dawce zawiera aż 10 g kolagenu, 4 razy więcej niż w opublikowanym badaniu.

Czy kolagen w Kolagen Boost jest hydrolizowany?

Tak, nasz kolagen jest hydrolizowany, można go pić bez dodatków i łatwo dodać go do każdego gorącego lub zimnego napoju. Smak naszego produktu jest pomarańczowy.

Jakie są zalety kolagenu typu I?

Kolagen typu I to budulec naszej struktury skóry, stanowiący około 80% warstwy skórnej naszej skóry. Nasz organizm naturalnie produkuje kolagen, ale jego produkcja zaczyna spadać wraz z wiekiem. Wykazano, że suplementacja kolagenem korzystnie wpływa na utrzymanie zdrowej i nawilżonej skóry. Kolagen morski (rybi) składa się z kolagenu typu I i jest bogaty w unikalne aminokwasy, które wpływają na zdrowie skóry, włosów, paznokci i stawów oraz stymulują naturalną produkcję kolagenu w organizmie.

Kiedy mogę spodziewać się wyników?

Pierwsze efekty widać już po miesiącu stosowania. Każda osoba ma inne zapotrzebowanie na kolagen w zależności od wieku, nawyków żywieniowych i stylu życia. Niektóre osoby widzą efekt bardzo szybko, podczas gdy inne potrzebują nieco więcej czasu na widoczne rezultaty.

Jak długo utrzymują się efekty stosowania kolagenu?

Twoje ciało naturalnie produkuje kolagen każdego dnia, dlatego możesz myśleć o przyjmowaniu go jako ciągłym procesie recyklingu i odnawiania naturalnego kolagenu. Stosując ten produkt codziennie, dostarczasz swojemu organizmowi składników odżywczych, które wspomagają produkcję nowego kolagenu. Jak w przypadku każdego podejścia żywieniowego, potrzeba czasu, aby składniki odżywcze stymulowały naturalny proces naprawy organizmu. Kiedy przestajesz używać kolagen, nie dostarczasz już organizmowi tego samego wsparcia żywieniowego dla codziennej odnowy kolagenu.

Czy Kolagen Boost to produkt wegański?

Nie, nasz produkt jest wegetariański, ale zawiera ryby.

Czy Kolagen Boost zawiera sztuczne słodziki?

Nie, jedynymi słodzikami, których używamy, są stewia i sorbitol. Stewia jest nawet 200 do 400 razy słodsza od cukru. Stewia jest naturalnym słodzikiem, który w przeciwieństwie do cukru nie powoduje próchnicy, nie ma kalorii, indeksu glikemicznego ani wywołuje szkodliwych skutków ubocznych jak sztuczne słodziki. Sorbitol jest słodzikiem słodszym od sacharozy, a jego kaloryczność jest o 1/3 mniejsza. Ma przyjemny smak, nie sprzyja rozwojowi próchnicy i mogą spożywać ją osoby z cukrzycą.

Jaki jest typowy czas realizacji zamówienia i wysyłki?

Przewidywany czas realizacji zamówienia to 1-3 dni roboczych. Przetworzenie zamówienia może potrwać 1-2 dni roboczych. Po wysłaniu zamówienia otrzymasz numer potwierdzenia.

Czy produkty są przetestowane?

Każdą partię produktów badamy pod kątem składników mikrobiologicznych. Do wykonywania tych testów korzystamy z niezależnych, certyfikowanych laboratoriów zewnętrznych.

Jaki jest okres zdatności do spożycia Kolagen Boost?

Data ważności jest wyraźnie nadrukowana na spodzie każdego pudełka produktu. Produkt najlepiej zużyć w ciągu dwóch lat od daty produkcji.

W jakich warunkach należy przechowywać Kolagen Boost po otwarciu?

Zaleca się przechowywanie w temperaturze do 25°C w ciemnym miejscu. Można go również przechowywać w lodówce.

Czy Kolagen Boost to coś więcej niż przeciwstarzeniowy suplement diety?

Oprócz pozytywnego wpływu na skórę, włosy, paznokcie, stawy i zęby, Kolagen Boost zawiera witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na odporność, działają przeciwzapalnie, łagodzą objawy reakcji alergicznych i mają wiele innych korzyści. Kolagen Boost to produkt immunokosmetyczny, który nie tylko pozwala zachować piękno, ale dzięki holistycznemu podejściu pomaga w ogólnym zdrowiu organizmu od wewnątrz. Dążymy do tego, aby składniki naszych produktów działały synergistycznie w celu uzyskania najlepszych rezultatów.